• Menu

Sri Lanka Maldivler Turu Ramazan Bayramı

Ramazan Bayramı Türk Hava Yolları direk seferleri ile Sri Lanka Maldivler Turu. SRI LANKA DA 4 ADET AKSAM YEMEĞİ , COLOMBO VE KANDY ŞEHİR TURU, SIGIRIYA, PINNAWELA, PARADENIYA VE MATALE TURLARI DAHİL

Ara


Sri Lanka Maldivler Turu Ramazan Bayramı

TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE SRİ LANKA 3 GECE MALDİVLER TURU
7 GECE 10 GÜN
SRI LANKA DA 4 ADET AKSAM YEMEĞİ DAHİL
SRI LANKADA   COLOMBO VE KANDY ŞEHİR TURU, SIGIRIYA, PINNAWELA, PARADENIYA VE MATALE TURLARI DAHIL

1. Gün        İstanbul Atatürk Havalimanı
Gece 23:00 te Atatürk havalimanında dış hatlar kontuarında check in.
2. Gün        İstanbul – Colombo -Negombo
Saat 02:00 de THY nin TkK730 seferi ile Colombo’ya hareket. Yolculugunuz Maldivler Aktarmalı olarak 10 saat 35 dakika sürecektir. Yerel saat ile 15:00 te Negombo Bandaranaike havaalanında pasaport, vize(kapıda alınır ve kişi başı 35 dolardır) ve gümrük işlemleri sonrasında İngilizce konuşan yerel rehberiniz tarafından karşılanma ve özel aracımız ile havaalanının yakın Negombo  oteline transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelinizde. 
3. Gün        İstanbul – Negombo -Pinnawela-Kandy
Sabah kahvaltısının ardından özel aracımız ile turumuz başlıyor. Yaklaşık 1 saat 55 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından ilk durağımız Pinnawala Fil Çiftliği.  1975 yılında kurulan Pinnawala Elephant Orphanage; ilk olarak 7 yetim fil ile hizmete açıldı. Bu fillerden bazılarının torunları şuan Pinnawala’da bulunmaktadır. Pinnawala Fil çiftliğinin başlangıçta kurulum amacı daha çok turizm iken sonraları filleri koruma ve eğitme amacı ile kullanılmaktadır. Zamanla yerli ve yabancı fil uzmanlarının katkıları ile filler için ıslah ve eğitim programı başlatıldı. Pinnawala’nın yanındaki büyük nehir ve geniş araziler sebebi ile fillerin çiftleşmeleri ve ortama uyumları kolaylaştı ve 9 sene sonra 1984 yılında Pinnawala’nın ilk fil bebeği dünyaya geldi. Pinnawala’daki bu başarı hikayesi bir çok yabancı bilim adamı tarafından da görüldü ve konu üzerine bir sürü araştırma , makale ve kitaplar yayınlandı. Pinnawala’da filleri çok yakından izleyebilir, bebek filleri sevebilir ve yaşamları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Sonrasında gece konaklayacağımız Dambulla bölgesine hareket. Yolculuğumuz 2 saat sürecektir .  Sonrasında Kandy’ye varış ve şehir turu. Sri Lanka krallık döneminin başkenti olan bu şehir dünya mirası olarak koruma altındadır. 1798 yılında Son Sinhala Kralı Sri Wickrama Rajasinghe tarafından yapılan Kandy gölü, kandy şehir merkezi, mücevher müzesi ve dükkanı ve en önemlisi Tooth Relic Tapınağı ziyaret edilecek yerler arasındadır. Bu tapınağa erkekler veya kadınlar şort veya kısa etek ile giremez. Gerektiğinde rehberiniz yardımcı olacaktır. Tur sonrasında otelimize dönüş. Akşam yemeği ve Konaklama otelinizde
4. Gün        Dambull-Sigiriya -Paradeniya Botanical Garden Ekstra Turu 
Sabah kahvaltısının ardından SİGİRİYA  turu . Kral Kashyapa tarafından yapılmış 5. Yüzyıldan kalma (477-495 MS) ve aynı zamanda dünya mirası kabul edilen ve doğal bir kale olan Sigiriya , “aslan Kaya” lakaplı yaklaşık70 hektarlık şehrin içinde ormanın arasında yükselen 200 metre yüksekliğinde bir kaya parçasıdır. Kayaya uzun ve spiral bir merdivenle çıkılır ve meşhur “Heavenly Maidens” freskleri görülür. Tepede eskiden bulunan saray kalıntıları arasında çevreyi izlemek ilginç bir deneyim olacaktır. Sonrasında eski krallığın başkenti olan Kandy şehrine hareket. Dönerken Yol üzerinde Matale baharat bahçelerini ziyaret. Burada çeşitli baharat ve bitki türlerini görebilir üretimi hakkında bilgi alabilir ve bu ürünlerden satın alabilirsiniz. Sonrasında Sonrasında Kandy otelimize varış. Akşam yemeği ve Konaklama otelinizde.
5.Gün        Kandy-Colombo
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden çıkış ve Colombo’ya hareket. 2 saatlik yolculuğun ardından varışı takiben Colombo şehir turu. Colombo’ya varışı takiben yapılacak şehir turunda görülecek yerler arasında; Pettah çarşısı , Hidu ve Budist tapıkanakları, Colombo Museum, Bandaranaike uluslararasın konferans salonu,Dutch Museum görülecek yerler arasındadır. Sonrasında otele transfer ve yerleşme. Akşam yemeği ve Konaklama otelinizde
6.Gün        Colombo-Maldivler
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Odaları 12:00 de boşaltıyoruz. Saat 17:00 de rehberimiz ile lobide buluşma ve havaalanına transfer. Yerel saat ile 20:40 ta Türk Hava Yoları’nın TK 731 seferi ile Male’ye uçuş. Yerel saat ile 21:45 te varışın ardından pasaport ve gümrük işlemleri sonrası yerel yetkilimiz tarafından karşılanma. Sonrasında otelinize sürat motoru ile transfer. Konaklama otelimizde.( bu gece varış ge. Olacağı için aksam yemeği yoktur). Dileyen misafirlerimiz 150 usd fark ile colombo male arasında Sri Lanka Hava Yolları’nın sabah uçularını satın alabilirler. 
7.Gün        Maldivler
Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Deniz kum ve güneşten yararlanma imkanı. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
8.Gün        Maldivler
Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Deniz kum ve güneşten yararlanma imkanı. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
9.Gün        Maldivler-İstanbul
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Deniz kum ve güneşten yararlanma imkanı. Gündüz 12:00 de odalardan check out ancak transfer saatinize kadar otelde kalabilirsiniz. Saat 20:00 de otelden Male havaalanına transferiniz yapılacaktır. Ardından Türk Hava Yoları’nın TK 731 seferi ile 22:45  te İstanbul’a hareket
10.Gün        İstanbul-İstanbul
Yerel saat ile 05:00 te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu


 

4* Oteller

5* Oteller

5* Deluxe Oteller

Jetwing Sea Negombo

Jetwing Blue Negombo

Jetwing Blue Negombo

Ozo Kandy

Earls Regency Kandy

Earls Regency Kandy

Ozo Colombo

Grand Hotel Colombo

Grand Hotel Colombo

Fun Island Maldives

Paradise Island Maldives

Anantara Dhigu Maldives

Türk Hava Yolları ile İstanbul Colombo Male İstanbul uçuşları

Alan Vergileri

Negombo da 1 gece konaklama

Kandy de 2 gece Konaklama

Colombo’da 1 gece konaklama

Maldivler’de 3 gece konaklama

Sri Lanka da kahvaltılar ve 4 adet akşam yemeği

Sri Lanka da Pinnawela,Sigiriya,Paradeniya ve Matale Turları

Sri Lanka da Kandy ve Colombo şehir turu

Sri Lanka da tur boyunca size eşlik edecek olan Ingilizce konuşan sofor/rehber.

Maldivler de sürat motoru transferleri

Maldivlerde 3 gece konaklama

Maldivler’de konaklayacağınız otele göre yemekler(fun island : Tam Pansiyon, Paradise Island : yarım pansiyon, Anantara Dhigu : oda kahvaltı)

Maldivlerde havalanı transferi asistanlık

Seyahat Güvence Paketi

Sri Lanka Vizesi (Kağıda alınır 35 usd)

kişisel harcamalar ve içecekler

Sehayat Sigortası

Bahşişler